2016/01/10

Nie zapominaj kim jesteś

Znacie to przysłowie Z jakim przystajesz, takim się stajesz? Niby tylko przysłowie, ale jednak w każdym kryje się choć ziarnko prawdy. Czy aby na pewno?

Każdy z nas ma jakąś bliską sobie osobę. Przyjaciółkę, przyjaciela, chłopaka, mamę, tatę, babcię, czasami nawet grupki osób- jakąś ekipkę przyjaciół, grupkę dobrych znajomych. Niczym dziwnym jest, że chętnie spędzamy z nimi swój wolny czas. Lubimy się z nimi spotykać, rozmawiać, bawić się, szaleć, robimy rzeczy, na które mają oni ochotę i nie można nazwać tego czymś złym. 

Logicznym jest, że po spędzeniu dużej ilości czasu z jakąś osobą, zaczynasz przejmować jej nawyki, czasem nawet sposób mówienia, poruszania się. Wciąż nie wydaje się to niczym groźnym i całkowicie naturalnym. Jednak do czasu. 

Zwykłe spędzanie czasu ze znajomymi przechodzi w coś troszkę innego. Granica między tymi dwoma "światami" jest bardzo cienka i trudno zauważyć kiedy się na nią nadepnie, a tym bardziej kiedy się ją przejdzie. Mijają dni, tygodnie, a czas wolny Twoich znajomych staje się Twoim wolnym czasem. Hobby Twoich znajomych staje się Twoim hobby. Zdanie Twoich znajomych staje się Twoim zdaniem. Ale czy aby na pewno T W O I M?

Niczym złym jest dzielenie się zainteresowaniami z przyjaciółmi. Warto posiadać nowe umiejętności, ale nie w chorobliwym stopniu. Sama wielokrotnie tego doznałam. Zaczęłam się tak bardzo angażować w życie drugiej osoby, tak bardzo angażować się w naszą relację, że zapominałam o samej sobie. Miałam gdzieś moje zainteresowania, moje hobby, moje własne opinie, przekonania, zdanie. Wiedziałam, że to we mnie siedzi, ale jednak byłam zbyt leniwa i wkręcona w życie drugiej osoby, że mimo wszystko, że czułam, że czegoś mi brakuje to z dnia na dzień brakowało tego coraz mniej i coraz mniej chciało się mi do tego wracać.

Nie zapominajcie o sobie. Nikt nie powinien być dla Was ważniejszy niż Wy sami. Jak macie być szczęśliwi nie wiedząc kim właściwie jesteście? 
Nie mam na myśli tutaj całkowitego odcięcia się od znajomych. Po prostu warto, od czasu do czasu, zrobić sobie dzień wolnego, dzień luzu i w stu procentach poświęcić te kilka godzin tylko sobie. Nie przekraczajcie tej granicy. Bądźcie wyczuleni, bo wszystko może wydarzyć się bardzo szybko.
Koszulkę oraz czapkę dostałam w ramach współpracy od strony Little things, czyli strony, na której sprzedawane są różne eko produkty. To już moja druga współpraca z tym sklepem, może niektórzy z Was pamiętają notkę.

No i ostatni filmik jaki dodałam z Radkiem bardzo przypadł Wam do gustu, dlatego specjalnie dla Was nagraliśmy kolejny. Chętnych do obejrzenia jak nam to wyszło zapraszam poniżej:)
Zdarzało Wam się kiedyś zapominać o sobie?

20 komentarzy:

 1. Świetna treść! To prawda, nie zapominajmy o sobie, bądźmy oryginalni, bądźmy sobą, a nie jakąś podróbą!

  Wpadnij do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety tkwiłam w takiej znajomości z grupką osób przez prawie rok. Zachowywałam się jak oni, choć czasami nie do końca podobało mi się ich zachowanie. Nie chcę tu opisywać 100linijkowej opowieści, w każdym bądź razie cieszę się, że szybko zauważyłam, że staje się kimś innym przez towarzystwo tych osób i w porę zareagowałam :)
  Mega post i genialne zdjęcia!

  Pozdrawiam,
  julalula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. we wszystkim trzeba zachowac umiar, po prostu :)

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazwyczaj tak jest, że jeśli z kimś długo przebywamy to w końcu bierzemy też jakby z nich przykład itp. Ale się zgadzam, powinniśmy też trochę czasu poświęcić dla siebie samych. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mądry post, koszulka jak najbardziej na tak! Na pewno odwiedze tą stronę :) Filmik jak zawsze świetny ♥

  http://londonkidx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio sama rozmyślałam na ten temat, masz rację :).
  Śliczne zdjęcia! ♥
  ania-ania3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Z nikim nie jestem tak blisko, aby przejąć jego hobby, zainteresowania itp. A szkoda, bo już wolałabym to niż bycie taką samą.

  _________
  my-life-my-troubles.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozwijasz się z dnia na dzień. Genialny design bloga, posty przemyślane, zdjęcia robią wrażenie, życzę Ci samych sukcesów! Co do notki zgadzam się ze wszystkim co napisałaś. Trzeba zwracać uwagę na to co robimy i jak się zachowujemy, a właściwie na to czy osoby obok nas są osobami odpowiednimi i czy warto marnować na nich swój czas! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na zdjęciach wyglądasz bardzo ślicznie.
  Filmik uroczy

  POZDRAWIAM:)
  SZALONE-TRYBUTKI

  OdpowiedzUsuń
 10. W sumie łatwo jest zgubić tą granicę i gdy np. z kimś dużo przebywamy i nam na nim zależy, niestety bardzo łatwo zgubić prawdziwego siebie..
  Super post i śliczne zdjęcia :)
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny post! Zgadzam się ze zdaniem, że nikt nie powinien być ważniejszy od nas samych. Przepiękne zdjęcia :)
  Pozdrawiam, MAJA-RUSEK.BLOGSPOT.COM.

  OdpowiedzUsuń
 12. Trzeba zachować umiar we wszystkim. :)
  Pozdrawiam, ładne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dokładnie! Zawsze warto mieć własne zdanie i nie zapominać o nim, czy przyjmować na siebie zdanie kogoś innego mimo iż z nim nie zgadzamy!
  Świetne zdjęcia xx

  Zapraszam na NOWEGO POSTA : CHŁOPAK IDEALNY? W którym mowa o tym, czy istnieje chłopak idealny i jakie są jego cechy :>
  >> http://tacokochazmiany.blogspot.com/…/01/chopak-idealny.html <<

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie trzeba nikogo udawać!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Naprawde dobrze napisane. Miałam podobna sytuacje z jedna z moich przyjaciółek. Zauważyłam, ze zaczęła na mnie wpływać. Nagle przejęłam jej zachowania, które niekoniecznie były pozytywne. To tak jak z małymi dziećmi, które zapraszają swoich kolegów do domu, mama pyta, co chcieliby zjeść i pada zdanie "ja to co ty".
  Oglądałam twój ostatni filmik, ale nie miałam okazji skomentować - świetna robota!
  colorfulpantaloons.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. znajomi znajomymi, przyjaciel przyjacielem, ale trzeba zachować siebie. Bardzo podoba mi się to drugie zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Niestety miałam kiedyś taką bliską osobę z kórą na szczęście w odpowiednim czasie zerwałam mkontakty, iaczej nie wiem kim bym teraz była... Śliczne zdjęcia! :)

  pozdrawiam, ann--blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Zawsze w relacji z innymi musimy też pamiętać o sobie, super filmik!
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja była w takiej sytuacji raz. Przejęłam kilka nawyków drugiej osoby. Teraz już tych nawyków nie posiadam i mogę powiedzieć, że jestem w 100% sobą. Mój Blog - klik

  OdpowiedzUsuń

Obraźliwe komentarze nie zostaną tolerowane.
Dziękuję Wam za każdy miły komentarz! ♥